Täpselt enne talvekülmade tulekut sai meie staadionihoone endale ilmastikukindlad Welco-musta värvides seinad. Selleks, et lumi, vihm ja tuul riietusruumidesse sisse ei tuiskaks, tuli appi ja pani õla alla Tartu kohalik puidutööstusettevõte Raitwood.

Ettevõtte juhatuse esimees Ivar Dembovski sõnas, et Raitwoodi inspireeris projektis kaasa lööma Welco ülimalt positiivne ja kaasahaarav initsiatiiv ja nägemus, ning plaanide elluviimise suutlikkus. “Meie jaoks on printsiip “terves kehas terve vaim” väga oluline. Toetame oma inimeste tervisetegevusi, tegeleme regulaarselt töökeskkonna tervislikkusega.”

Loomulikult kõnetas Raitwoodi ka Welco staadionihoone kontseptsioon. ” Tore, et Welco fookuses on ka klubi spordirajatiste keskkonnamõjule mõtlemine. Puidust ehitades talletatakse atmosfäärist puidu sisse seotud süsinik pikaks ajaks hoonete osadesse ja nii aidatakse päriselt kaasa kliimaprobleemi lahendamisele,” avaldas Dembovski poolehoidu uue puidust staadionihoone valmimise üle.

Welco nõukogu esimees Mart Raamat rõõmustas, et keerulisel ajal on järjekordne kohalik ettevõte projektile õla alla pannud. Puidu kasutamise osas sõnas Raamat, et lisaks keskkonnahoiule on puit paljude võimalustega ehitusmaterjal, millel on jalgpalliga pikk ja ajalooline side. “Jalgpall on pikkade traditsioonidega sportmäng ning esimesed spordipühamud olid just puidust. Seega tahame oma staadionil viia jalgpalli tagasi oma juurte juurde – puittribüünil külg-külje kõrval kodusatsile kaasa elavad fännid on just see auditoorium, mille ees jalgpalli tuleb mängida!”