Raadile rajatav jalgpallipark saab 2020. aasta suvest olema JK Welco koduks ning mullu novembris tutvustati projekti detaile Tartu linnavalitsuse esindajatele, klubi koostööpartneritele, ajakirjanikele ja MTÜ JK Welco liikmetele.

Staadioniprojekti juht Mart Raamat rõõmustas, et viimaks on klubi oma kodu rajamisega algust tehtud. Ta lisas, et jalgpallipargi rajamisel pööratakse palju tähelepanu keskkonnasäästule. „Paneme nii staadioni rajamisel kui ka hilisemal opereerimisel suurt rõhku sellele, et minimeerida ja kompenseerida staadioniga kaasnevat kasvuhoonegaaside heite- ja jäätmeteket. Loodame, et meie roheline visioon saab eeskujuks teiste sarnaste staadionite rajamisel,“ rääkis Raamat. Näiteks hakkab kompleksis paiknema kaks päikeseelektrijaama, mida klubi tulevikuplaanide kohaselt hakkab toetama ka energiasalvestuslahendus ning isegi mahepõllundusala.

Raadi rohelisse jalgpalliparki valmivad nii kunstmuruväljak kui tribüüniga staadionioone ning rõhutamaks puidu kui keskkonnasõbraliku ehitusmaterjali kasutamise tähtsust, on arhitekt Andres Lunge poolt kavandatud staadionihoone juures planeeritud kasutada peaasjalikult just kohalikke puitmaterjale.

Mart Raamat
Mart Raamat
Projekti eelarvestaja

Kindlasti tahame ehitustegevuse rahastamisel kaasata ka kogukonda ning plaanime ühisrahastuskampaaniat 2020. aasta talvekuudel.

Raamat sõnas novembri keskel, et ehitusega alustatakse juba lähiajal: „Staadionil alustame kaevetöödega juba novembri teises pooles ja kõigega plaanime valmis saada 2020. aasta juunikuus.” Sel aastal on JK Welcol plaanis jalgpallipargi rajamisega seotud kulutuste katmiseks käivitada ka ühisrahastuskampaania.